KONST / Litografier / Färglitografi 13924566
nr 1392 4566
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Färglitografi, Hötorget. Signerad, numrerad 309/440. Motivet: 40x48, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
måndag 26 april 2021
kl 19:16:30
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon